Návrh a konštrukcia montážnych, otočných stolov a komplexných pracovísk

Ponúkame montážne stoly alebo priamo celé kompletné pracoviská zhotovené presne podľa požiadaviek zákazníka. Montážne stoly pracoviská sú navrhované a vyhotovené z modulárnych hliníkových konštrukčných profilov, skladané skrutkovými spojmi. Nohy stolov sú výškovo nastaviteľné +/- 80 mm alebo na základe požiadavky.

Montážne stoly a pracoviská môžu byť doplnené policami pre plastové boxy (KLT), rampami s LED osvetlením, elektrickými zástrčkami, ESD praconými podložkami s vysokou životnosťou.

Medzi takéto pracoviská patria napr.:

  • Montážne pracoviská
  • Špeciálne montážne stoly podľa individuálnych požiadaviek zákazníka
  • Kontrolné pracoviská
  • Montážne závesy na linky

Ergonomické zásady pri navrhovaní pracoviska

Špecifikácia pracovného stanovišťa pre nakladanie a vykladanie

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak je frekvencia uchopenia a položenia dielu vyššia ako 100-krát za hodinu, diely musia byť vždy v oblasti označenej ako „Správna“. Ponechajte otvor pre chodidlá alebo, ak je to možné, pre celé dolné končatiny. Znížte hodnoty označené * o 100, ak nie je k dispozícii otvor pre chodidlá alebo končatiny. Vyhýbajte sa rozovretiu hodných končatín presahujúcemu 800 mm.
Poznámka: Tieto hodnoty platia pre muža priemernej výšky (175 cm) a ženu priemernej výšky (165 cm). Overte prosím, či tieto hodnoty zodpovedajú miestnym pomerom.

Výrobok musí spĺnať všetky zásady ergonómie práce STN EN 614/833006, STN EN 13861/833511, STN EN ISO 6385, STN ISO 10075/833501.